کد خبر : 204638
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 آبان 1401 - 17:40

دانلود زیرنویس مستند In Her Hands 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند In Her Hands 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند In Her Hands 2022 یک سال است که ایالات متحده نیروهای باقیمانده خود را از افغانستان خارج کرده و طالبان را برای تصرف شهرهای بزرگ کشور، از جمله پایتخت آن، کابل، رها کرده است. این تصاحب یک چرخش خیره کننده و البته غیرقابل تعجب بود. به مدت ۲۰ سال، قدرت های غربی

دانلود زیرنویس مستند In Her Hands 2022 یک سال است که ایالات متحده نیروهای باقیمانده خود را از افغانستان خارج کرده و طالبان را برای تصرف شهرهای بزرگ کشور، از جمله پایتخت آن، کابل، رها کرده است. این تصاحب یک چرخش خیره کننده و البته غیرقابل تعجب بود. به مدت ۲۰ سال، قدرت های غربی سربازان خود را مستقر کردند، میلیاردها دلار را غرق کردند و به شهروندان این کشور وحشت زده جنوب آسیا وعده های غیرقابل دفاع دادند. تعداد کمی از مردم – از جمله مقاماتی که درگیری را تنظیم می کنند – می توانند هدف این جنگ نامرئی را بیان کنند، اما هیچ کس نمی تواند تلفات ویرانگر آن را انکار کند.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس مستند In Her Hands 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس مستند In Her Hands 2022 ظریفه غفاری، موضوع مستند جاه طلبانه و لغزنده تمنا ایازی و مارسل متلسیفن در دستانش، عاجزانه می خواهد که جهان گسترده تر پیامدهای جنگ، به ویژه بر زنان افغان را درک کند. در شروع فیلم که ۱۹ ماه قبل از تسلط طالبان می گذرد، او جوان ترین شهردار زن در کشور بود. (برخی از اولین پوشش های مطبوعاتی او را به عنوان اولین شهردار زن کشور به اشتباه معرفی کردند، اما این عنوان متعلق به عذرا جعفری است که در سال ۲۰۰۸ به این سمت منصوب شد.) غفاری در سال ۲۰۱۸ به سمت خود قدم گذاشت و در تلاش برای جلب احترام رای دهندگان خود در میدان با نبردی سخت مواجه شد. شار، مرکز استان واردیک؛ سایر مقامات دولتی؛ و پدر خودش

In Her Hands که توسط نتفلیکس قبل از نمایش در جشنواره فیلم تورنتو امسال خریداری شد، اولین پروژه از کمپانی تولید جدید هیلاری و چلسی کلینتون HiddenLight Productions است. کنایه از دخالت وزیر امور خارجه سابق در این پروژه، فیلم را آزار می دهد، فیلمی که با انتقاد از مداخله گرایی جنگ طلبانه ایالات متحده آمیخته است. ایازی، فیلمساز و روزنامه نگار افغان، و متلسیفن، کارگردان آلمانی نامزد جایزه اسکار وطنی: میهن من، هر کدام تجربه خاص خود را در داستان گویی در افغانستان دارند. تخصص جمعی آن‌ها نشان می‌دهد که فیلم علاقه بیشتری به روشن کردن مصائب زنان افغان دارد.

دانلود زیرنویس مستند در دستان او ۲۰۲۲ این مستند با حضور غفاری به عنوان مجری، پرتره ای با درایت از زندگی در میان بی ثباتی به تصویر می کشد. ایازی و متلسیفن یک عمل متعادل کننده زیرکانه از دیدگاه ها انجام می دهند و تجربیات دلخراش غفاری را با محافظ فداکار او معصوم و یک فرمانده طالبان، مسافر، پیوند می زنند. این کر روایی غیرقابل پیش بینی منعکس کننده حال پیچیده افغانستان است – تنش بین دولت افغانستان، طالبان و غیرنظامیان. ملیله پیچیده – ماموریت های رقابتی، انگیزه های تیره و تار – اعتراف نفرین کننده ای را در مورد درگیری ژنرال داگلاس لوت، که بر عملیات جنگی در زمان روسای جمهور جورج دبلیو بوش و باراک اوباما نظارت می کرد، به ذهن متبادر می کند. او درباره دخالت ایالات متحده گفت: «ما فاقد درک اساسی از افغانستان بودیم – نمی دانستیم چه می کنیم. “اگر مردم آمریکا بزرگی این ناکارآمدی را می دانستند…”

زیرنویس مستند In Her Hands 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس In Her Hands 2022 تلاش می کند تا تکه هایی از روایت درهم را سازماندهی کند و اعتراف لوت را اثبات کند. فیلم با ایجاد کارآمد ریتم پر تنش زندگی قبل از اینکه طالبان کنترل کشور را دوباره به دست گیرند، آغاز می شود. در این لحظات، غفاری در منطقه خود می چرخد ​​و با همان خوش بینی مسری از حامیان و مخالفان خود استقبال می کند. مصاحبه با ساکنان میدان شهر، محافظه کاری عمیق این شهر را آشکار می کند: بسیاری از مردم، معمولاً مردان، تعجب می کنند که چرا غفاری در خانه نیست و به جای اینکه آنها را “رئیس” کند، از آنها مراقبت می کند. دیگران، مانند معصوم، از حضور غفاری آرامش می‌یابند و او را چراغ راه آینده کشور می‌دانند.

ایازی و متلسیفن این دیدگاه ها را با صحنه هایی از دفاع غفاری از حقوق زنان افغان تکمیل می کنند. سخنرانی های الهام گرفته او بر اهمیت آموزش برای همه در ساختن آینده ای امن تأکید می کند. موضع و صراحت او او را هدف طالبان قرار داد که اعضای آن پس از روی کار آمدن او تهدید به ترور کردند. در یک صحنه دلخراش، شهردار جوان تهدیدهای اولیه را با آرامش فردی که چندین دهه بزرگتر از او دارد بازخوانی می کند. دوربین روی اتاق و بدن برهنه‌اش می‌چرخد و سپس روی دست‌های سوخته‌اش که حروف را به هم می‌چسباند، فرود می‌آید.

زیرنویس مستند در دستان او ۲۰۲۲ به راحتی می توان فراموش کرد که غفاری در زمان فیلمبرداری ۳۰ سال هم نداشت، اگر در دستانش به تصویر کشیدن زندگی شخصی شهردار توجهی نمی کرد. گفتگو با پدر و مادرش، به ویژه پدرش، عبدالواسع غفاری، سرهنگ سابق افغان، نشان می دهد که زنی نیز برای حاکمیت خود پنجه می کشد. غفاری ارشد که از طریق تماس تلفنی با ظریفه تجربه می کنیم، تصمیمات دخترش را تایید نمی کند. روشی که او برای زندگی انتخاب می کند – به عنوان یک شخصیت عمومی، با نامزدش – او را آزرده خاطر می کند و در بیش از یک بار اشک ظریف را در می آورد.

زیرنویس مستند In Her Hands 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس در دستان او ۲۰۲۲ در آن لحظات، In Her Hands احساسات ساخته شده توسط موسیقی دراماتیک را رها می‌کند تا چیزی آسان‌تر و پایه‌دارتر شود. رابطه غفاری با پدرش – دردناک، دردناک، تلاشگر – بازتاب تنش‌های وجودی او در بخش‌های دیگر زندگی‌اش است. چگونه می تواند محافظه کاری سرسخت اطراف خود را شکسته و چشم انداز خود را از آینده ارائه دهد؟ آیا او به خانواده خود متعهد خواهد بود یا راه خود را ایجاد خواهد کرد؟ هزینه آن چقدر خواهد بود؟

آخرین سوال، تکرار نیمه دوم مستند است، با نزدیک شدن به تاریخ خروج نظامی آمریکا. تنش ها در افغانستان بالاست، زیرا طالبان پس از مذاکره با ایالات متحده، جسورتر شده اند. خشونت در کابل، جایی که غفاری به دلایل امنیتی در آن زندگی می کند، افزایش می یابد و پدرش به طرز وحشیانه ای ترور می شود. صحنه هایی با اعضای خانواده او – به ویژه خواهران کوچکترش – نشان دهنده مردمی است که نسبت به وضعیت امور دلسردتر شده اند. مصاحبه‌ها با طالبان – که تکراری می‌شوند و اغلب بخشی از یک پروژه کاملاً متفاوت به نظر می‌رسند – جاه‌طلبی‌های این گروه و گستاخی‌های فزاینده آن را به تصویر می‌کشند. In Her Hands از نظر لحن و سبک شروع به شبیه شدن به یک درام پرمخاطب می کند.

غفاری که با گزینه های کمتر و کمتری باقی می ماند، به سمت بالاتری در دولت منتقل می شود. این اقدام به رابطه کاری و دوستی او با معصوم پایان می‌دهد، زیرا طبق پروتکل غفاری باید یک سرباز افغان را به عنوان محافظ و راننده استخدام کند. معصوم که زمانی یک حامی غیور بود، احساس می کند رئیس سابق خود به او خیانت کرده است. فیلم به جزئیات درگیری نمی پردازد، بلکه به روایت جذاب و هوشیارانه راننده سابق منحرف می شود. معصوم بدون شغل یا چشم‌اندازی با دخترش که کودکی است روزهایش را در کوهستان می‌گذراند. تفکرات او در مورد آینده افغانستان پیش بینی کننده است، رویکرد او برای بقای عملی است.

زیرنویس In Her Hands 2022 - بلو سابتایتل

او در یک نقطه می گوید: «جنگ درمانده و فقیر را می بلعد. این آزاردهنده ترین احساس در مستند و صادقانه ترین بیان مبارزات افغانستان با مداخله طالبان و غرب است. برخورد جدی دولت‌های بین‌المللی و گروه‌های شورشی شبه‌نظامی با این موضوع به این معنی است که غیرنظامیان – کسانی که چاره‌ای جز ادامه زندگی، یافتن راه‌حل و حمایت از یکدیگر ندارند، صرف نظر از اینکه دنیا به آن توجه داشته باشد یا نه – رها شده‌اند. پس از نشان دادن گروه‌هایی از زنان افغان که علیه حکومت طالبان تظاهرات می‌کنند و شبکه‌های اجتماعی برای حمایت از یکدیگر تشکیل می‌دهند، عجیب است که در دستانش به دیدگاه غفاری باز می‌گردد و او را، شاید ناخواسته، به‌عنوان یک ناجی معرفی می‌کند. این نتیجه گیری با حقیقت در مورد جنبش های اجتماعی و بقا ناسازگار است – سرنوشت افغانستان در دستان اوست، بله، اما در بسیاری دیگر نیز.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار آگهی رایگان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح